Roskilde Dyrskue 2014

Hingste 6 år og derover, renavlede

23 p. + ærespræmie + 1519 GALANT HORNBÆK - Jørgen Arenth-Jensen og Kjeld Anholm, St. Ladegårdsvej 13, 4180 Sorø (Sjællandspræmiehingst)

23 p. 1520 SMEDEGÅRDENS MERCER - Ole Mac Jørgensen, Halskovvej 6, 4871 Horbelev

Følhopper med føl ved siden, renavlede

23 p. 1521 CASSIOPEIA AF REGAL - Jan Larsen, Tværmarksvej 30, 4291 Ruds Vedby

Følhopper med føl ved siden, forædlede

22 p. 1522 RYTTERGAARDENS FAIRYTALE - Niels Olesen, Ågerupvej 100, 4390 Vipperød

22 p. 1523 ØSTERHJELMS LABELL - Tania Palmer, Lerskovvej 45, 4652 Hårlev

Goldhopper 4 – 8 år, renavlede

23 p. 1525 LADY MADONNA AF ØSTENSGAARD - Sisse Jensen, Nørregade 150, 4100 Ringsted

22 p. 1524 FRIGG - Søren Christensen, Klintegårdsvej 2, 4952 Stokkemarke

22 p. 1526 STALD KOCK'S UNIQUE - Cheline Koch, Hovedvejen 77, 4320 Lejre

22 p. 1527 BELLIS AF STØVLEBÆK - Michael Hansen, Skolebakken 8, 4190 Munke Bjergby

Goldhopper 4 – 8 år, forædlede

24 p. + æpr. 1535 RISBJERGGÅRDS JE´THEME - Fam. Grimbühler, Ringstedvej 216, 4300 Holbæk

24 p. + æpr. 1534 RISBJERGGAARDS JA'DORE - Mette Johansen, Vollerupvej 51, 4200 Slagelse

23 p. + æpr. 1528 RISBJERGGÅRDS FAIRY - Fam. Grimbühler, Ringstedvej 216, 4300 Holbæk

23 p. 1531 SMEDEGÅRDENS MONRI - Ole Mac Jørgensen, Halskovvej 6, 4871 Horbelev

23 p. 1529 MOSEN'S FANTACHA - MV Service, v/Morten Villien, Sørbymagle Mose 2, 4200 Slagelse

22 p. 1533 - CANADOR'S CORDELIA - Annette Rasmussen, Slagelsevej 110, 4180 Sorø

22 p. 1532 SELINE FJORD - Mette Jensen, Dragsmøllevej 47, 4534 Hørve

22 p. 1530 JOKKESMINDE SAVANNAH - Lene Bilstrup Rosendal, Indelukket 5, Vollerup, 4200 Slagelse

Hopper 3 år, renavlede

23 p. + æpr. 1537 TEQUILA FJORD - Mette Jensen, Dragsmøllevej 47, 4534 Hørve

23 p. 1536 CANDY AF LUNDSAGER - Jørgen Lund, Vester Løve Vej 12, 4270 Høng

Hopper 3 år, forædlede

23 p. 1542 MØLLEMARKENS DUFFY - Betina Albæk og Peter Nielsen, Møllemarken 1, 4621 Gadstrup

23 p. 1541 NAKAGERGÅRD'S UNNA - Lone Christensen, Vandkærsvej 6, 4220 Korsør

22 p. 1538 DONNA - Camilla Holmgaard, Bringstrupvej 40, 4100 Ringsted

22 p. 1540 SLETTEMOSENS DAIMI    Landbrugsskolen Sjælland, Att.: Christa Hansen, Finderupvej 8, 4270 Høng

Hopper 2 år, renavlede

23 p. + æpr. 1543 MANULITA - Sofie Vedberg Bonde, Klovbygade 1 B, 4490 Jerslev Sj.

23 p. 1544 GABY NOIRTina Albrektsen, Krøjerup Overdrev 8, 4180 Sorø

Hopper 2 år, forædlede

23 p. 1546 MØLLEMARKENS GAYA - Betina Albæk og Peter Nielsen, Møllemarken 1, 4621 Gadstrup

23 p. 1547 MØLLEMARKENS FAZIELLE - Betina Albæk og Peter Nielsen, Møllemarken 1, 4621 Gadstrup

22 p. 1545 DAISY PIBEHOLM - June Melanie Lindegaard, Eriksgade 2B st. th., 4200 Slagelse

Samling efter en hingst

23 p. + æpr. 1548-1552 NANDO - Støvring Hingstedepot og Stutteri Risbjerggarard

Print Email