Resultater 2012

Føl- og plagskuer 2012

Arden Rideklub, Arden

Ktl.

Navn.

Far/

Morfar

Resultat

Udstiller

 

Forædlede hingsteføl (25-87 % oldb. afst.)

 

124

Meister Noir

Højvangs Strauss/

Præstegårdens Hamlet

9-8-8-9 9

Inviteret t. Eliteskue

Helene Gaarboe & Thomas Rasmussen, Hjørring

126

FC Fidibus

Findus B./

Urprinz

8-8-7-7 8

Vibeke & Passe Larsen, Løgstør

125

Skalborgstedets Nero

Valesco/

Urprinz

8-7-7-7 7

Kim Claudius, Arden

 

Forregister hoppeføl (25-100 % oldb. afst.)

 

128

Danglo´s Top Elite

Eminenz/

Mas Media xx

8-8-8-7 8

Helle Stodal Pedersen, Tjele

Aagerupgaard Sportsrideklub, Vipperød

Ktl.

Navn.

Far/

Morfar

Resultat

Udstiller

 

Renavlede hingsteføl (88-100 % oldb. afst.)

 

132

Stald Kock´s Lamborghini

Lorenzo Bedsted/

Max af Ravnholt

9-9-8-9 9

Inviteret t. Eliteskue

Jette Gade Kock, Lejre

131

Grønbæks Lincoln

Leopold Hornbæk/

Buster Kærgård

8-8-8-7 8

Jannik Grønbæk Eriksen, Helsinge

130

Aladdin af Hagesholm

Galant Hornbæk/

Canton Anholm

8-8-7-8 8

Christina Anderson, Svinninge

 

Renavlet hoppeføl (88-100 % oldb. afst.)

 

134

Senzalas Mayday

Leopold Hornbæk/

Kasper

9-8-8-9 9

Lykke Rødtnes, Bjæverskov

136

Aura Krogh

Canton Anholm/

Union´s Big Ben

8-8-8-9 8

Nina Krgh, Sandved

135

Manulita

Lorenzo Bedsted/

Mozart

8-8-8-8 8

Jan Larsen, Ruds Vedby

123*

Jorundals Cornelia

Eminenz/

Mozart

8-8-8-8 8

Astrid Ingstrup, Holbæk

133

Jokkesminde Galla

Galant Hornbæk/

Buster Kærgård

8-7-8-7 8

Mette Johansen, Slagelse

 

Forædlede hingsteføl (25-87 % oldb. afst.)

 

137

Jokkesminde Fønix

Findus B/

Urprinz

8-8-7-7 8

Mette Johansen, Slagelse

 

Forædlede hoppeføl (25-87 % oldb. afst.)

 

138

Mosens Elektra

Eminenz/

Gorm Søttrupgård/

9-9-9-9 9

Inviteret t. Eliteskue

Karina & Morten Villien, Slagelse

139

Møllemarkens Fazielle

Sanddallunds Coney/

Continental

9-8-8-9 9

Inviteret t. Eliteskue

Betina Albæk & Peter Nielsen, Gadstrup

140

Schousboes Filippa

Urfürst af Hvarre/

Hubertus Alstrup

9-8-8-9 9

Inviteret t. Eliteskue

Birgitte Schousboe Nygaard, Mern

141

Munksgaards Nathali

Lorenzo Bedsted/

Cornelius Vaseskov

8-8-8-8 8

Stina Munksgaard, Hørve

144

Muhlegaardens Fanny

Eminenz/

Rams Jr.

8-8-8-7 8

Anette Østergaard, Tølløse

142

Møllemarkens Gaya

Sonny Boy Højbogård/

Painters Row xx

8-8-7-7 8

Betina Albæk & Peter Nielsen, Gadstrup

143

Ursula Elmbo

Urfürst af Hvarre/

Rams Jr.

8-7-7-8 8

Lisbeth Holmgren, Frederikssund

145

Daisy Pibeholm

Daylight/

Højvangs Turbo

7-7-7-8 7

June Melanie Lindegaard, Slagelse

 

Renavlet 2-års hingsteplag (88-100 % oldb. afst.)

 

146

Anton Vesterlund

Canaton Anholm/

Hubertus Alstrup

7-7-6-7 7

Mogens Jensen, Roskilde

 

Renavlet 1-års hingsteplage (88-100 % oldb. afst.)

 

147

Charlie Vesterlund

Sinclaire af Hvarre/

Hubertus Alstrup

7-6-7-8 7

Mogens Jensen, Roskilde

148

Silas Vesterlund

Urfürst af Hvarre/

Thor

7-7-7-6 7

Mogens Jensen, Roskilde

Revsø Rideklub, Sommersted

Ktl.

Navn.

Far/

Morfar

Resultat

Udstiller

 

Renavlet hoppeføl (88-100 % oldb. afst.)

 

149

Flicka af Østergård

Lámour af Støvlebæk/

Mozart

9-9-8-8 9

Inviteret t. Eliteskue

Peter Greisen, Aabenraa

 

Forædlede hoppeføl (25-87 % oldb. afst.)

 

151

Stella

Eposant/

Mozart

9-9-7-8 9

Inviteret t. Eliteskue

Jens Chr. Hermann, Højer

153

Luzana af Toftlundgaard

Lami Søndervang/

Hubertus Alstrup

8-8-8-8 8

Marianne & Lars Kjeldstrøm, Toftlund

152

Linette Kjellerup

Lami Søndervang/

Continental

8-8-8-7 8

Helle Kjellerup Graversen, Juelsminde

155

Spankegårdens Zola

Kirsebærgårdens Joker/

Rams Jr.

7-7-8-7 7

Carmen Schmøkel Andersen, Bredebro

 

Forregister hoppeføl (25-100 % oldb. afst.)

 

154

Østergaard´s Sundance

Højvangs Strauss/

Union´s Big Ben

9-8-8-9 9

Anne Maarie Iversen, Varde

 

Renavlet 2-års hoppe (87½-100 % oldb. afst.)

 

157

Lafajet af Østergård

Lámour af Støvlebæk/

Mozart

23 point

Adgang t. Eliteskue

Anja Greisen Jessen, Aabenraa

 

 

Forædlede 2-års hopper (25-75 % oldb. afst.)

 

   

151

Stella

Eposant/

Mozart

9-9-7-8 9

Inviteret t. Eliteskue

Jens Chr. Hermann, Højer

159

Nadia Skovvang

Nando/

Ultrafürst af Hvarre

22 point

 

Marianne & Egon Sørensen, Brædstrup

Print Email