Resultater 2011

DOA Championat 2011

Kvalifikation - Hovmarken Ridecenter

Ktl.

Køn

Navn/

Ident.

Far/

Morfar

Resultat

Ejer/

Rytter*

 

4-års heste

 

40

Vallak

Sir Lacon

208333OL0700546

Sanddallunds Coney/

Lami Søndervang

8,24

Brian Madsen, Ringsted

Rytter: Christina Ebbesen

45

Hoppe

Sigersholmgårds Smilla

ROL 9628

Stuntmann af Hvarre/

Urmann af Hvarre

7,74

Arne B. Petersen, Vemmelev

Rytter: Pernille Prip

46

Vallak

Falconét af Dano

208333200702508

Flyinfact xx/

First Class af Hvarre

7,72

Stutteri Dano, Vipperød

Rytter: Jannie Dietz

43

Hoppe

Lundehøjs Unika

ROL 9630

Union Jack/

Jacques

7,62

Pia Lykkegaard, Frederikssund

Rytter: Ejer

42

Hoppe

Akela Bennedsgaard

ROL 9773

Sanddallunds Coney/

Claudie Damsgård

7,46

Charlotte Hjerpsted, M. Bjergby

Rytter: Ejer

41

Hoppe

Kirkebys Zenobia

ROL 9616

De Nero af Støvlebæk/

Højvangs Turbo

7,32

Karina Kirkeby, Slagelse

Rytter: Ejer

70

Hoppe

Magnolia af Bækkelund

OL 9774

Nando/

Kasper

6,36

Laila V. Jensen, Nakskov

Rytter: Pernille Magnusson

48

Hoppe

Lundehøjs Narnia

OL 9776

Nando/

Jacques

6,04

Jeanette Lillie, Taastrup

Rytter: Ejer

47

Hoppe

Vangkildegårds Venezia

OLN 11005

Galant Hornbæk/

Karenagårdens

Manhattan (DV)

6,02

Camilla Vangkilde, M. Bjergby

Rytter: Ejer

 

5-års og ældre heste

 

54

Vallak

Amir Helfin

208333OL0402785

Rams Jr./

Allex

7,88

Charlotte M. Sørensen, Hundested

Rytter: Ejer

53

Hingst

Canton Anholm

OLH 807

Buster Kærgård/

Compact

7,82

Kjeld Anholm, Sorø

Rytter: Camilla Vangkilde

55

Hoppe

Liliana Bedsted

ROL 9184

Garant/

Buster Kærgård

7,52

Mogens Jespersen, Hørve

Rytter: Cecilie Senika Jespersen

51

Hoppe

Snildegårdens Lulu

208333OL 0600359

Compact/

Labri Hjortelund

6,96

Christina & H. C. Henriksen,

Glumsø

Rytter: Heidi Larsen

50

Hoppe

Rosita Krogh

OL 9779

Lámour af Støvlebæk/

Ramses

6,48

Nanna Krogh, Sandved

Rytter: Ejer

49

Vallak

Kirsebærgårdens Louis

208333OL0601300

Kirsbærgårdens Lupin/

Mar-ki

6,46

Henriette Meulengracht, Hornbæk

Rytter: Ejer

*) Ifølge kataloget

Kvalifikation Revsø Rideklub

Ktl.

Køn

Navn/

Ident.

Far/

Morfar

Resultat

Ejer/

Rytter*

 

4-års heste

 

240

Hoppe

Bødker´s Baily

OL 9676

Effekt/

Pele Ll. Evagård

6,78

Malue Bødker, Horsens

Rytter: Sanne Schreiber

 

5-års og ældre heste

 

243

Vallak

Rosengårdens Kantoná

208333OL0601151

Kanudos xx/

Thor

7,78

Jens Rosengård Hansen, Munkebo

Rytter: Merete Bager

244

Hoppe

Otopia af Hedegaard

OL 9437

Højvangs Turbo/

Jumbo

7,12

Malene T. Gæmelke, Vejen

Rytter: Ejer

*) Ifølge kataloget

Kvalifikation - Arden Rideklub

Ktl.

Køn

Navn/

Ident.

Far/

Morfar

Resultat

Ejer/

Rytter*

 

4-års heste

 

63

Hoppe

Flying Betty

ROL 9674

Elton Son/

Diplomat

8,30

Charlotte Fuglsang, Bindslev

Rytter: Rikke Kirstine Sørensen

57

Hingst

Mentos

208333OL0700063

Mozart/

Nicolars

7,96

Hans Bach, Nørager

Rytter: Anne Kingo Thomsen

61

Vallak

Sunset Kærgård

208333OL0701795

Stuntmann af Hvarre/

Ultimo af Hvarre

7,94

Jørn S. Lambertsen, Aabybro

Rytter: Louise Tjell Lambertsen

65

Hoppe

Monique Søndervang

ROL 9680

Night Effekt/

Gipsy D´Ask

7,42

Birgitte H. Kyed, Tjele

Rytter: Ejer

59

Vallak

Hestbækvejens Efur

208333200701725

Effekt/

Urprinz

7,42

Kaj Winther, Farsø

Rytter: Line Asmussen

62

Hoppe

Zenia af Østerdovergaard

ROL 9729

Nando/

Claudie Damsgård

7,02

Mona Emma B. Pedersen,

Hurup Thy

Rytter: Ejer

240

Hoppe

Bødker´s Baily

OL 9676

Effekt/

Pele Ll. Evagård

6,82

Malue Bødker, Horsens

Rytter: Sanne Schreiber

58

Hoppe

Canulla Spudalshøj

OL 9684

Kanudos xx/

Diplomat

6,76

Peter Jensen, Hobro

Rytter: Birgitte H. Kyed

64

Vallak

Bubber af Siem

208333OL0704816

Pallex af Ulstrup/

Compact

6,48

Pia Vangsgaard, Aars

Rytter: Maria B. Sørensen

 

5-års og ældre heste

 

69

Hoppe

Damgaards Matiné

 

Compact/

Thor

7,43

Thea Christensen, Nibe

Rytter: Ejer

68

Hoppe

Frederikke af Hvorvarp

ROL 9057

Pallex af Ulstrup/

Templeton

7,22

Hanne Riis, Silkeborg

Rytter: Ejer

*) Ifølge kataloget

Finale - Eliteskue 2011, Middelfart Ricenter

Ktl.

Køn

Navn/

Ident.

Far/

Morfar

Resultat

Ejer/

Rytter*

 

4-års heste

 

40

Vallak

Sir Lacon

208333OL0700546

Sanddallunds Coney/

Lami Søndervang

8,24

Brian Madsen, Ringsted

Rytter: Christina Ebbesen

63

Hoppe

Flying Betty

ROL 9674

Elton Son/

Diplomat

8,12

Charlotte Fuglsang, Bindslev

Rytter: Rikke Kirstine Sørensen

46

Vallak

Falconét af Dano

208333200702508

Flyinfact xx/

First Class af Hvarre

8,09

Stutteri Dano, Vipperød

Rytter: Jannie Dietz

59

Vallak

Hestbækvejens Efur

208333200701725

Effekt/

Urprinz

7,37

Kaj Winther, Farsø

Rytter: Line Asmussen

65

Hoppe

Monique Søndervang

ROL 9680

Night Effekt/

Gipsy D´Ask

 

Birgitte H. Kyed, Tjele

Rytter: Ejer

45

Hoppe

Sigersholmgårds Smilla

ROL 9628

Stuntmann af Hvarre/

Urmann af Hvarre

7,10

Arne B. Petersen, Vemmelev

Rytter: Pernille Prip

 

5-års og ældre heste

 

54

Vallak

Amir Helfin

208333OL0402785

Rams Jr./

Allex

6,97

Charlotte M. Sørensen, Hundested

Rytter: Ejer

*) Ifølge kataloget

Resultater med fed skrift er godkendte championatresultater

Print Email